Zespół Małgorzaty Glinki-Mogentale VakifGunesTTelekom Stambuł wygrał siatkarską Ligę Mistrzyń. W finale rozegranym w Stambule Turczynki pokonały Rabitę Baku 3:0. Polka została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju. Trzecią lokatę zajął Fenerbahce Acibadem Stambuł w składzie z Katarzyną Skowrońską-Dolatą.

Mecz finałowy był bardzo jednostronny. Siatkarki VakifGunes, choć dzień wcześniej stoczyły ponad dwugodzinną zwycięską walkę z lokalnym rywalem - Fenerbahce, nie sprawiały wrażenia zmęczonych. Glinka-Mogentale oraz Jelena Nikolić były nie do zatrzymania. Obie należały do najskuteczniejszych zawodniczek finałowego spotkania - Polka zdobyła 14 punktów, a reprezentantka Serbii - 15.

W Lidze Mistrzyń startowały trzy polskie zespoły. Do drugiej rundy play off dotarł zespół Bank BPS Muszynianka Fakro, który o awans do Final Four nie sprostał Rabicie. Mistrz Polski Aluprof Bielsko-Biała zakończył rywalizację na pierwszej rundzie play off, a Organika Budowlani Łódź odpadła w fazie grupowej.