Inter Mediolan i Manchester United zapewniły sobie awans do 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Obrońcy trofeum po dramatycznym meczu pokonali na Allianz Arena Bayern Monachium 3:2, a Manchester United odprawił z kwitkiem Olympique Marsylia 2:1.

Przed pierwszym gwizdkiem na Allianz Arena piłkarze obu ekip minutą ciszy uczcili pamięć ofiar trzęsienia ziemi w Japonii.

Po 45. minutach gry bliżej awansu byli piłkarze Louisa van Gaala, którzy wygrali pierwszy mecz we Włoszech 1:0, i po pierwszej połowie na własnym stadionie prowadzili 2:1. W 63. minucie do wyrównania zdołał doprowadzić Wesley Sneijder, a gola na wagę awansu zdobył Goran Pandew, który popisał się strzałem "w okienko". W 2010 roku w wielkim finale Włosi pokonali Bayern 2:0.

1/8 finału piłkarskiej LM:

Bayern Monachium - Inter Mediolan 2:3 (2:1)

Bramki: 0:1 Samuel Eto'o (4), 1:1 Mario Gomez (21), 2:1 Thomas Muller (31), 2:2 Wesley Sneijder (63), 2:3 Goran Pandew (88)

I mecz: Inter Mediolan - Bayern Monachium 0:1

Manchester United - Olympique Marsylia 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Javier Hernandez (5), 2:0 Javier Hernandez (75), 2:1 Wesley Brown (bramka samobójcza w 82. minucie)

I mecz: Olympique Marsylia - Manchester United 0:0