W najciekawszym dla polskich kibiców spotkaniu 24. kolejki Ligue 1, Lille pokonało 3:1 Boulogne, a dwie bramki dla gospodarzy zdobył Ludovic Obraniak. Zwycięstwo odniósł również wicelider rozgrywek - zespół Montpellier.

Reprezentant Polski otworzył wynik meczu już w 6. minucie strzałem lewą nogą zza pola karnego. W 11. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Adil Rami. W 28. minucie Boulogne zdobyło bramkę kontaktową po strzale Olubayo Adefemi, jednak na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy meczu Obraniak podwyższył prowadzenie Lille na 3:1. Wynik nie uległ już zmianie do końca, a Obraniak grał do 83. minuty.

Wicelider tabeli, zespół Montpellier, skromnie pokonał ostatnie w tabeli Grenoble i zrównał się punktami z prowadzącym Bordeaux, które swój mecz rozegra w niedzielę. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 28. minucie Victor Hugo Montano.

W hicie tej kolejki Monaco przegrało na swoim stadionie z Marsylią 1:2. Bramki w meczu padały w dość nietypowych okolicznościach. Prowadzenie gościom dał strzałem z rzutu karnego Mamadou Niang, natomiast następne gole padły po samobójczych strzałach Stephana Mbia i Nicolasa Nkoulou.

W pozostałych meczach Valenciennes pokonało Niceę 2:1, a spotkania Le Mans - Sochaux i Nancy - PSG zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Lille - Boulogne 3:1 (3:1)

1:0 Obraniak 6. min

2:0 Rami 11. min

2:1 Adefemi 28. min

3:1 Obraniak 43. min