Ponad 15 tys. biletów kupili już kibice Wisły na pierwsze spotkanie czwartej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów z Apoelem Nikozja. Mecz, który odbędzie się w przyszłą środę, obejrzy prawdopodobnie komplet widzów.

Dla naszych kibiców przygotowaliśmy na to spotkanie 22,5 tys. biletów, zaś dla fanów Apoelu 1600 - poinformował rzecznik prasowy krakowskiej Wisły Kraków Ochalik.

Stadion w Krakowie lustrowali już dwukrotnie przedstawiciele UEFA. Zgłosili m.in. zastrzeżenia do wielkości parkingu dla wozów transmisyjnych oraz miejsca dla głównej kamery na stadionie. Obecnie na stadionie wykonywane są poprawki.

Wizytacje przedstawicieli UEFA to standardowa procedura na wszystkich stadionach, na których odbędą się mecze 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Ta faza jest traktowana identycznie jak faza grupowa LM, przede wszystkim w zakresie praw marketingowych i telewizyjnych - podkreślił Ochalik.

Podobnie jak w poprzednich rundach eliminacji LM, widzowie nie będą mogli korzystać z trybuny głównej. W dalszym ciągu trwają tam prace wykończeniowe. Przedstawiciele władz miasta deklarują, że zakończą się one pod koniec września. Jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że jest szansa na przyspieszenie tego terminu.

Rzecznik Wisły nie potwierdza doniesień medialnych, iż jeśli nie będą dostępne dla kibiców wszystkie trybuny, to spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów nie odbędą się w Krakowie. Podkreśla, że nie zapadła jeszcze żadna decyzja UEFA w tej kwestii. Jak tłumaczy, dopiero w przypadku awansu odpowiednia komisja pojawi się na stadionie i przekaże ewentualne uwagi.

Pierwszy mecz Wisły z Apoelem odbędzie się 17 sierpnia w Krakowie, a rewanż 23 sierpnia na Cyprze.