Karolina Tymińska zajęła czwarte miejsce w rywalizacji pięcioboistek w 31. lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w paryskiej hali Bercy. Do podium zabrakło jej 53 punktów. Złoty medal wywalczyła Francuzka Antoinette Nana Djimou Ida. Na drugiej pozycji uplasowała się Litwinka Austra Skujyte. Trzecia była Holenderka Ramona Fransen.

26-letnia Tymińska w stolicy Francji zaprezentowała się bardzo dobrze. W biegu na 60 m przez płotki uzyskała 8,34, wyrównując rekord życiowy. Był to piąty rezultat konkurencji; najszybszą okazała się Nana Djimou Ida - 8,11.

W skoku wzwyż podopieczna Michała Modelskiego pokonała poprzeczkę na 1,74 m i wraz z czterema innymi zawodniczkami została sklasyfikowana na ósmej pozycji. W tej konkurencji najlepszą była Fransen - 1,92.

Przedpołudniowe zmagania kończyła rywalizacja w pchnięciu kulą. Tymińska w najlepszej próbie uzyskała 14,06. W przedostatniej konkurencji, skoku w dal, dała się pokonać jedynie o jeden centymetr (6,34), przyszłej mistrzyni Europy.

By myśleć o miejscu na podium Polka musiała wygrać bieg na 800 m z przewagą ponad 6 sekund nad trzecią po czterech konkurencjach Fransen. Na mecie była pierwsza, ale Holenderkę zdołała wyprzedzić jedynie o trzy sekundy.