Piłkarze Lecha Poznań awansowali do fazy grupowej Ligi Europejskiej. W rewanżowym meczu czwartej rundy kwalifikacji zremisowali z Dnipro Dniepropietrowsk 0:0. O awansie przesądziło zwycięstwo Lecha w pierwszym spotkaniu 1:0.

Przed rewanżem z Dnipro Lech był w lepszej sytuacji. Zaliczka z pierwszego meczu choć skromna, okazała się bardzo decydująca. W meczu w Poznaniu Lech zagrał osłabiony brakiem między innymi Peszki, Bosackiego, czy Gancarczyka. Spotkanie nie było imponującym widowiskiem. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki, a dobre sytuacje strzeleckie można policzyć na palcach jednej ręki.

W pierwszych minutach przewagę uzyskali goście, którzy chcieli wyrównać straty z pierwszego meczu. Lechici przetrwali napór rywali i po kilkunastu minutach mecz stał się bardziej wyrównany. Obie drużyny walczyły, ale poziom tej pierwszej połowy był mizerny. Druga nie przyniosła większych zmian. Gracze Dnipro próbowali zdobyć bramkę, ale nie było jakiś huraganowych ataków. Lech spokojnie bronił zaliczki z pierwszego meczu. Udało się. Lech zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej.