Simon Ammann wciąż bezkonkurencyjny! Szwajcar wygrał konkurs Pucharu Świata w fińskim Kuopio, wyprzedzając o blisko 17 punktów najlepszego polskiego skoczka Adama Małysza. Tuż za nimi na podium znalazł się Norweg Anders Jacobsen.

W pierwszej serii konkursu Ammann popisał się rewelacyjnym skokiem na odległość 128,5 metra. W drugiej wylądował 2,5 metra bliżej. Równą formę zaprezentował w obydwu seriach Małysz, który oddał skoki na odległość 123 i 123,5 metra. Po pierwszej serii trzecie miejsce zajmował Austriak Andreas Kofler, który uzyskał odległość 120 metrów. W drugiej uzyskał jednak wynik o 2,5 metra gorszy i ostatecznie znalazł się tuż za podium. Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął natomiast Jacobsen, który w pierwszej serii wylądował na 121. metrze, a w drugiej poprawił się aż o 5,5 metra.

W finałowej serii konkursu znalazło się jeszcze - oprócz Małysza - dwóch polskich skoczków. Kamil Stoch oddał skoki na odległość 104 i 113 metrów i zajął ostatecznie 21. pozycję. Łukasz Rutkowski zamknął finałową stawkę 30 zawodników. W pierwszej serii uzyskał odległość 106,5 metra, w drugiej lądował 5 metrów bliżej.

Do serii finałowej nie awansował natomiast Stefan Hula, który po skoku na odległość 97,5 metra zakończył rywalizację na 42. miejscu.

Na treningu przed konkursem Małysz był drugi po skoku na odległość 125 metrów. Najwyżej został jednak oceniony skok Ammanna, który z krótszego rozbiegu uzyskał 118,5 metra. Trzecie miejsce zajął wówczas Fin Matti Hautamaeki, który skacząc w najlepszych warunkach wietrznych uzyskał wynik 126,5 metra. Był to najdłuższy skok w serii treningowej.

Bardzo dobrze zaprezentował się na treningu również Kamil Stoch, zajmując 9. miejsce po skoku na odległość 120 metrów. Łukasz Rutkowski był 21. (117,5 metra), a Stefan Hula 36. (106,5 metra).