Krzysztof Kasprzak wygrał żużlowy turniej o Grand Prix Łotwy w Daugavpils (Dyneburg) - ósmą eliminację mistrzostw świata. Liderem klasyfikacji generalnej został Amerykanin Greg Hancock.

Dzięki zwycięstwu na Łotwie Kasprzak awansował w klasyfikacji generalnej na piąte miejsce, na ósmej pozycji jest Jarosław Hampel, który nie zdołał w Daugavpils awansować do półfinału.

To drugie zwycięstwo Kasprzaka w zawodach Grand Prix w karierze. Do finału nie awansował dotychczasowy lider mistrzostw świata Brytyjczyk Tai Woffinden.

Kasprzak, który w czwartek zdobył pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski, od początku turnieju prezentował bardzo wysoką formę. Wygrał swój pierwszy wyścig. W dwóch kolejnych był drugi, w czwartym ponownie był najszybszy i w ostatnim przed półfinałem minął linię mety na drugiej pozycji. W półfinale zajął także drugie miejsce, przegrywając tylko z Hancockiem, który niespełna dwa tygodnie temu triumfował w siódmej eliminacji - Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff.

W finale zawodnik gorzowskiej Stali minimalnie spóźnił się na starcie, ale szybko wyszedł na prowadzenie i utrzymał je do mety odpierając ataki Duńczyka Nickiego Pedersena.

Kolejny turniej GP odbędzie się 30 sierpnia w Gorzowie.

(acz)