Paweł Baraszkiewicz w kanadyjkach jedynkach oraz Marek Twardowski i Adam Wysocki w K2 zakwalifikowali się do decydującej fazy walki o medale olimpijskich regat kajakarskich na dystansie 500 metrów. W sobotę na torze olimpijskim w Pekinie zostaną rozdane pierwsze komplety medali w kajakarstwie, a z sześciu finałów w tylko w dwóch pierwszych zabraknie reprezentantów Polski.

Baraszkiewicz awansował do olimpijskiego finału, zajmując trzecie miejsce w swojej serii półfinałowej, ostatniej premiowanej kwalifikacją. Polak przegrał z Węgrem Attilą Sandorem Vajdą oraz Rumunem Florinem Georgianem Mironcicem. Natomiast Wysocki i Twardowski dotarli na metę półfinału w konkurencji K-2 na drugiej pozycji, ustępując jedynie kanadyjskiej osadzie: Richard Jr Dober i Andrew Willows.

Przed startem w dwójkach Twardowski odnotował nieudany występ w K1, zajmując dopiero piąte miejsce, a awans do finału przysługiwał czołowej trójce każdego z półfinałów. Nie powiodło się również Małgorzacie, która zajęła ósme miejsce w półfinale konkurencji K-1, wyprzedzając jedynie Wenezuelkę Zulmarys Sanchez.