Joao Felix numerem 1 w rankingu piłkarzy, których rynkowa wartość w mijającym roku najmocniej poszła w górę. Według zestawienia branżowego portalu transfermarkt.com, które cytuje Onet, szacunkowa wartość portugalskiego gwiazdora Atletico Madryt wzrosła w 2019 aż o 88 mln euro: z 12 do 100 mln euro.

Transfer Joao Felixa z SL Benfica do Atletico Madryt był jednym z hitów letniego okienkajak jednak zauważa Onet, klub ze stolicy Hiszpanii zapłacił za niego więcej, niż wynosi rynkowa wartość piłkarza szacowana przez transfermarkt.com: Atletico położyło bowiem na stole aż 126 mln euro.

Żaden piłkarz na świecie nie zanotował w mijającym roku aż tak dużego wzrostu wartości.

O 75 mln euro droższy jest na koniec roku Sadio Mane: zawodnik FC Liverpoolu wart jest, jak czytamy, 150 mln euro, podczas gdy jeszcze rok temu wyceniano go na połowę tej sumy.

Tak duży wzrost rynkowej wartości Senegalczyka nie może dziwić. Jak zauważa Onet: Liverpool "zgarnął w tym roku Ligę Mistrzów oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. Zawodnicy The Reds znajdowali się w fantastycznej formie, a co za tym idzie: rosła ich wartość".

Efekty widać w rankingu transfermarkt.com: na trzecim miejscu uplasował się bowiem inny zawodnik Liverpoolu Trent Alexander-Arnold. Jego wartość wzrosła w mijającym roku o 65 mln euro: obecnie obrońca wyceniany jest na 110 mln euro.

Z kolei zawodnikiem, którego rynkowa wartość w błyskawicznym tempie spadła, okazał się - jak zaznacza Onet - Philippe Coutinho. Szacowana przez transfermarkt.com cena transferu Brazylijczyka zmalała aż o 70 mln euro.