Janusz Gol podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Defensywny pomocnik GKS Bełchatów do stolicy przeprowadzi się jednak dopiero po zakończeniu sezonu. Legia chciała kupić Gola już teraz, ale GKS nie zgodził się na natychmiastowy transfer.

Piłkarz zwrócił uwagę sztabu Legii podczas jesiennego meczu na stadionie przy Łazienkowskiej. Zespół z Bełchatowa pokonał wtedy Legię 2:0. Gol ma ważny kontrakt z Bełchatowem do końca czerwca. Mógłby przejść do Legii już teraz, ale kluby nie doszły do porozumienia w sprawie wykupienia zawodnika za 150 tysięcy euro.

Gol w Ekstraklasie rozegrał 66 spotkań, zdobył w nich trzy gole. W środę poleciał z kadrą Franciszka Smudy do Portugalii na towarzyski mecz z Mołdawią. Ma już w biało-czerwonych barwach jeden występ na koncie - w listopadzie z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Do Bełchatowa 26-letni obecnie zawodnik trafił w 2008 roku z Polonii-Sparty Świdnica.

W tej chwili jako defensywni pomocnicy w podstawowym składzie Legii grają kapitan zespołu Ivica Vrdoljak oraz inny reprezentant kraju Ariel Borysiuk. Jest to pierwszy transfer legionistów tej zimy.