Piłkarze Interu Mediolan pokonali na wyjeździe CSKA Moskwa 1:0 (1:0) w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów i awansowali do kolejnej rundy. Pierwsze spotkanie włoski zespół również wygrał 1:0.

Podopieczni Jose Mourinho już na początku spotkania praktycznie zapewnili sobie awans. W szóstej minucie Wesley Sneijder strzelił jedyną bramkę spotkania. Holender uderzył mocno z rzutu wolnego, a piłka po jego strzale przeleciała pomiędzy nogami ustawionego w murze Keisuke Hondy i wpadła do bramki obok zaskoczonego bramkarza. W tym momencie piłkarze Leonida Słuckiego musieli strzelić trzy gole, żeby awansować.

Szanse gospodarzy na uzyskanie korzystnego rezultatu znacznie zmalały tuż po zmianie stron. W 49. minucie drugi żółty kartonik i w konsekwencji czerwony ujrzał wprowadzony w pierwszej połowie Chidi Odiah.

CSKA Moskwa - Inter 0:1 (0:1)

CSKA Moskwa: Akinfiejew - A. Bierezucki, V. Bierezucki (14. Odiah), Ignaszewicz, Szennikow - Honda (77. Rahimić), Semberas - Mamajew, Dżagojew, Gonzalez - Necid (71. Guilherme).

Inter: Julio Cesar - Maicon, Samuel, Lucio, Zanetti - Cambiasso, Sneijder (86. Muntari), Stankovic - Eto'o, Milito (74. Balotelli), Pandev (63. Chivu).