Hubert Hurkacz rozpocznie występ w 94. Mistrzostwach Polski w Tenisie od spotkania z Jaszą Szajrychem, jednym z ośmiu zwycięzców eliminacji singla. Spotkanie rozpocznie się dziś o godz. 18.

Będzie to pierwszy w tym roku mecz, jaki Hubert Hurkacz - 29. zawodnik w rankingu ATP Tour - rozegra w Polsce, ale też pierwszy jego oficjalny mecz od lutego.

Pandemia koronawirusa zastała Polaka w Stanach Zjednoczonych, gdzie przebywał od marca. W ostatnich tygodniach zagrał w dwóch pokazowych turniejach. Trenował pod okiem swojego szkoleniowca Craiga Boyntona. Mistrzostwa Polski będą pierwszym regularnym startem turniejowym Hurkacza od lutego.

Hubert Hurkacz ma w dorobku tytuł mistrza Polski, wywalczony przed czterema laty. W finale wtedy, jako 19-latek, pokonał bardziej doświadczonego Grzegorza Panfila. Ten ostatni również zagra w tegorocznej edycj Mistrzostw Polski, a jego rywalem we wtorek popołudniu będzie w pierwszej rundzie Kamil Gajewski.

Kto dziś na korcie?

We wtorek grę na kortach Górnika Bytom rozpocznie drugi z najwyżej notowanych na świecie polskich tenisistów - Kamil Majchrzak (108. w ATP Tour). O godzinie 13.00 jego rywalem będzie Aleksander Orlikowski.

Dziś też dokończone zostaną eliminacje singla kobiet, więc dopiero wczesnym popołudniem swoje rywalki poznają trzy najwyżej rozstawione w Bytomiu zawodniczki: Katarzyna Kawa (nr 1.), Magdalena Fręch (2.) i Maja Chwalińska (3.). Wszystkie wylosowały na otwarcie właśnie zwyciężczynie kwalifikacji, co oznacza, że same grę rozpoczyna dopiero w środę.

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY RYWALIZACJI

W rywalizacji kobiet nie zobaczymy dwóch najwyżej notowanych Polek w rankingu WTA Tour - Magdy Linette (36.) oraz Igi Świątek (49.). Pierwsza przebywa od kilku miesięcy za granicą i tam czekana restart międzynarodowego sezonu, a druga w pełni koncentruje się teraz na przygotowaniach do startów na nawierzchni twardej.

Pula nagród w 94. Mistrzostwach Polski w Tenisie osiągnęła rekordową wysokość 200 tysięcy złotych. Na premie w wysokości 27 tysięcy złotych, srebrni medaliści zdobędą 14 tys., a brązowi po 7 tys. Najlepsze pary deblowe podzielą się kwotą 18 tys., a finaliści - 8 tys. Drabinki singlowe zostaną rozlosowane na 32 zawodników i zawodniczek oraz na 16 par. W tym roku wyjątkowo nie będzie rozgrywana rywalizacja mikstów.

Materiały prasowe