Polska przegrała w Bydgoszczy z Włochami 0:3 w meczu grupy C turnieju Grand Prix siatkarek. „Złotkom” nie udało się urwać mistrzyniom świata nawet seta.

Pierwsza partia zwiastowała zwycięstwo Polek – po drugiej przerwie technicznej bowiem biało-czerwone prowadziły 16:8. Zabrakło jednak skuteczności w ataku i Włoszki zdołały odrobić straty. Partia skończyła się wynikiem 23:25.

Gra w drugim i trzecim secie przebiegała pod dyktando mistrzyń świata. Skutecznością imponowała młoda Valentina Fiorin. W parze ze słynną Elisą Togut seriami zdobywały punkty. Rywalki były przede wszystkim szybsze i bardziej dynamiczne. Świetnie grały blokiem. Partie skończyły wynikami: 18:25 i 21:25.

Kolejną złą wiadomością jest kontuzja mięśni brzucha, jakiej nabawiła się Kamila Frątczak. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w treningach zawodniczki, ale uraz może się okazać poważny.