Kolarze grupy Liquigas z Sylwesterm Szmydem i Maciejem Bodnarem w składzie wygrali w środę czwarty etap 93. wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Była to jazda drużynowa na czas na dystansie 33 km z Savigliano do Cuneo.

Nowym liderem wyścigu został 25-letni Włoch Vicenzo Nibali z grupy Liquigas. Prowadzący po trzecim etapie Kazach Aleksander Winokurow zajął z grupą Astana piąte miejsce i spadł w klasyfikacji generalnej na 6. pozycję.

Dzięki zwycięstwu w środowym etapie w klasyfikacji generalnej na trzech czołowych miejscach są zawodnicy grupy Liquigas. Prowadzi Nibali przed swoimi rodakami Ivanem Basso i Valerio Agnolim.

Pochodzący z Sycylii Nibali w składzie zespołu znalazł się w ostatniej chwili. Został powołany na dwa dni przed startem Giro w miejsce Franco Pellizottiego, podejrzanego o stosowanie dopingu krwi.

W czwartek rozegrany będzie piąty etap z Novary do Novi Ligure, o długości 162 km.