Szef komisji kontroli FIFA Domenico Scala skrytykował przyznanie organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku Katarowi. Wyjawił, że międzynarodowa federacja rozważa pomysł, by ponownie dokonać wyboru gospodarza. "To niestety nie była najlepsza decyzja. Już bez znaczenia nawet, jakie były kulisy jej podjęcia. Możliwe, że zostanie to jeszcze zweryfikowane" - powiedział Scala.

Jak podają media, może chodzić o aferę korupcyjną. Właśnie tym w dużej mierze zajmuje się komisja prowadzona przez Scalę, która została powołana do kontroli wszystkich podejrzanych sytuacji wewnątrz FIFA.

Jeśli potwierdzą się jakiekolwiek zarzuty, że Katar został wybrany na gospodarza tylko dzięki nielegalnej zapłacie odpowiednim ludziom, na pewno decyzja ta zostanie anulowana. Innego wyjścia nie będzie. Muszą być jednak konkretne dowody - zaznaczył Szwajcar i podkreślił, że właśnie ta sytuacja jest analizowana.

Wybór Kataru na organizatora mundialu w 2022 roku był zaskakujący. Krytykowano tę decyzję, zwłaszcza ze względu na warunki klimatyczne panujące latem w arabskim państwie. Dlatego też rozważane jest rozgrywanie turnieju zimą, na co nie chcą zgodzić się czołowe ligi europejskie.

(MRod)