Roger Federer i Stanislas Wawrinka mają poprowadzić ekipę szwajcarskich tenisistów do zwycięstwa w finale Pucharu Davisa z Francją. W składzie Helwetów na mecz, który zaplanowano od 21 do 23 listopada w Lille, są też Marco Chiudinelli i Michael Lammer.

Kapitan Szwajcarów Severin Luethi postawił na tę samą czwórkę zawodników, których powołał na półfinałowy pojedynek z Włochami. Formę przygotowań do finału Pucharu Davisa, który rozegrany zostanie na stadionie piłkarskim na korcie ziemnym, dla Federera i Wawrinki stanowić będzie rozpoczynający się w niedzielę turniej ATP Finals w Londynie. Rywalizacja w kończącej sezon imprezie odbywać się jednak będzie na twardej nawierzchni.

Kapitan Francuzów Arnaud Clement nie podał co prawda na razie oficjalnie ostatecznego składu na finał, ale powołani na zgrupowanie w Bordeaux zostali Jo-Wilfried Tsonga, Gael Monfils, Gilles Simon i Richard Gasquet.

"Trójkolorowi" mają na koncie 10 triumfów w Pucharze Davisa. Szwajcarzy jeszcze nigdy nie świętowali sukcesu w tych rozgrywkach.