Euro 2012: Stadiony na Ukrainie gotowe do połowy przyszłego roku? Budowane obecnie stadiony we Lwowie i Kijowie, które będą arenami Euro 2012, mają być gotowe do czerwca 2011 r - donoszą ukraińskie media. Wtedy rozegranych na nich ma zostać kilka spotkań tamtejszej ligi.

Uważam, że sytuacja pozytywnie zmieniła się wraz z pojawieniem się nowych sił. Dlatego właśnie zgodziłem się wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Widzę, że osoby odpowiedzialne za przygotowania są zdeterminowane i zrobią wszystko, by prace zakończyły się tak szybko, jak to tylko możliwe - powiedział wicepremier ukraińskiego rządu zajmujący się organizacją turnieju, Aleksander Zawarow.

Mistrzostwa Europy odbędą się w 2012 roku, ale wszystkie stadiony powinny być gotowe już 12 miesięcy wcześniej. Takie wymagania w nieoficjalnych rozmowach postawił organizatorom szef UEFA Michel Platini.

W czerwcu 2011 roku na nowych obiektach mają zostać rozegrane mecze ligi ukraińskiej. Będą one próbą generalną przed startem turnieju, mają także pomóc w znalezieniu elementów wymagających niezbędnych poprawek.