Irlandia rozgromiła w Dublinie Gibraltar 7:0 (3:0) w meczu rywali Polski w grupie D eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.

Irlandczycy zgodnie z przewidywaniami bez problemów poradzili sobie w Dublinie z Gibraltarem, a najważniejszym piłkarzem meczu był niezawodny Robbie Keane. Napastnik Los Angeles Galaxy, najlepszy strzelec w historii reprezentacji Irlandii, skompletował hat-trick między szóstą a 18. minutą, dzięki czemu gospodarze prowadzili do przerwy 3:0.

34-letni Keane ma już w dorobku 65 bramek w drużynie narodowej. 21 z nich zdobył w meczach eliminacji ME i także pod tym względem jest rekordzistą wszech czasów.

Irlandczyk zdobył osiem bramek w ostatnich czterech spotkaniach, wliczając te w klubie.

Minęło już ponad 20 minut od ostatniej bramki Keane'a. Widocznie jest bez formy..."- skomentował jeden z brytyjskich serwisów sportowych w końcówce pierwszej połowy.

Mniej niż minutę po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę starcia w stolicy Irlandii było już 4:0. Tym razem Keane wystąpił w roli asystenta, natomiast do siatki trafił James McClean. Po chwili niefortunnie interweniował bramkarz gości Jordan Perez, który wbił piłkę do własnej bramki i gospodarze prowadzili 5:0.

Na kolejnego gola kibice z "Zielonej Wyspy" czekali kilkadziesiąt sekund. Perez obronił strzał Keane'a, ale przy dobitce McCleana był bezradny. Nie minęły trzy minuty, a lewą stroną w pole karne wdarł się Wes Hoolahan i nie dał szans bramkarzowi, który skapitulował po raz siódmy.

W 61. minucie trener gości postanowił zmienić Pereza, który na pewno nie będzie dobrze wspominał tego wieczoru. W zupełnie innym nastroju, i przy owacji kibiców w Dublinie, z murawy schodził w 63. minucie Keane. Zastąpił go Daryl Murphy.

To drugie spotkanie, które Gibraltar przegrał 0:7. W pierwszej kolejce takim samym wynikiem zakończyło się jego starcie z Polską w portugalskim Faro.

Po zwycięstwie Irlandczycy mają sześć punktów.

Bramki: Robbie Keane (6, 14, 18-karny), James McClean (46, 53), Jordan Perez (51-samob.), Wes Hoolahan (56).

Sędzia: Leontios Trattou (Cypr).

Irlandia: David Forde - David Meyler, John O'Shea, Marc Wilson, Stephen Ward (70. Robbie Brady) - Aiden McGeady, Jeffrey Hendrick, Darron Gibson, James McClean - Wes Hoolahan (63. Kevin Doyle), Robbie Keane (63. Daryl Murphy).

Gibraltar: Jordan Perez (61. Jamie Robba) - Scott Wiseman, Ryan Casciaro, Roy Chipolina (58. Yogan Santos), Joseph Chipolina - Brian Perez, Rafael Bado (46. Robert Guilling), Aaron Payas, Liam Walker, Jake Gosling - Lee Casciaro.