Arka Gdynia zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1 w pierwszym meczu 19. kolejki Ekstraklasy. W 21. minucie prowadzenie dał podopiecznym Dariusza Pasieki Denis Glavina, ale już 35. minucie wyrównał strzałem głową Mouhamadou Traore.

Bohaterem meczu okazał się Traore. To on zapewnił gościom remis, w 35. minucie wykorzystując dośrodkowanie Dawida Plizgi. Pozostawiony bez opieki Traore pokonał bramkarza Arki strzałem głową. Wcześniej podobną bramkę zdobyła Arka, a konkretnie Denis Glavina. Po wrzutce Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego musnął piłkę głową i nie dał szans bramkarzowi.

Pierwsza połowa została przedłużona o dziesięć minut z powodu awarii oświetlenia, która przerwała widowisko w 43. minucie. Organizatorom szybko udało się z nią uporać i mecz udało się dokończyć