7 czerwca o godz. 18 spotkaniem Szwajcaria – Czechy na stadionie w Bazylei rozpoczną się tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Europejskie święto futbolu trwać będzie trzy tygodnie; finał Euro zostanie rozegrany 29 czerwca na stadionie w Wiedniu. Organizatorzy mistrzostw – Austria i Szwajcaria – przygotowali osiem aren.

Stadion Ernsta Happela w Wiedniu to największy obiekt czerwcowych mistrzostw Europy i jedyny, który może się pochwalić taką historią. Odbędzie się na nim siedem meczów: trzy grupowe spotkania Austriaków, w tym z Polską (12 czerwca), dwa ćwierćfinały, półfinał oraz finał.
Podczas mistrzostw Europy reprezentacja Polski dwa swoje mecze grupowe z Niemcami (8 czerwca) i Chorwacją (16 czerwca) rozegra na nowiuteńkim Wortherseestadion w Klagenfurcie. Tu także odbędzie się bezpośrednie spotkanie rywali "biało- czerwonych".
Na stadionie Wals-Siezenheim w rodzinnym mieście wielkiego Mozarta odbędą się trzy mecze fazy grupowej. Gospodarzem będą Grecy broniący tytułu mistrza Europy. 10 czerwca zmierzą się ze Szwecją, 14 czerwca z Rosją, a cztery dni później z Hiszpanią.
Stadion Tivoli-Neu w Innsbrucku to z pewnością najpiękniej położony obiekt spośród wszystkich przygotowanych na mistrzostwa Europy; leży wśród Alpy. Na Tivoli swoje mecze grupowe rozegrają Hiszpania z Rosją, Szwecja z Hiszpanią i Rosja ze Szwecją.
Stadion Letzigrund w Zurychu był do tej pory bardziej znany z występów lekkoatletów w mityngach z cyklu Golden League. Podczas Euro 2008 na tej arenie odbywać się będą mecze "grupy śmierci", czyli grupy C. Walczyć będą Rumuni, Włosi i Francuzi.
Stadion Świętego Jakuba w Bazylei to największy szwajcarski obiekt przygotowany na Euro. Tutaj swoje mecze grupowe rozegrają współorganizatorzy mistrzostw, czyli Szwajcarzy; odbędą się także dwa ćwierćfinały i jeden półfinał.
Na Stade de Geneve walczyć będą piłkarze grupy A - Portugalia, Czechy i Turcja. Zabraknie tylko Szwajcarów! Dla podopiecznych Jakoba Kuhna „zarezerwowano” Bazyleę. Stade de GenÈve może pomieścić ponad 30 tys. widzów. Stadion oddano do użytku w 2003 roku po trzech latach budowy.
Stade de Suisse Wankdorf w Bernie to jedna z czterech szwajcarskich aren piłkarskich mistrzostw Europy. Zostaną tam rozegrane trzy spotkania fazy grupowej Euro 2008; Holandia spotka się kolejno z Włochami, Francją i Rumunią.