Prezydent FIFA, Sepp Blatter wezwał Brazylijczyków do przyspieszenia przygotowań do mistrzostw świata, które mają się odbyć na tamtejszych stadionach w 2014 roku. Szwajcar ostrzegł, że Rio de Janeiro i Sao Paulo mogą nie być gotowe do organizacji meczów Pucharu Konfederacji, który rozegrany zostanie na rok przed mundialem.

Jeśli porównamy stan prac wykonanych w Brazylii i Republice Południowej Afryki na trzy lata przed mistrzostwami, lepiej wypadają organizatorzy poprzedniego mundialu - zaznaczył Blatter. Jeśli przygotowania nadal będą realizowane w ten sposób, w ramach Pucharu Konfederacji, czyli próby generalnej przed mundialem, nie będą mogły zostać rozegrane spotkania w Rio de Janeiro i Sao Paulo - dodał szef światowego futbolu.

Stadiony nadal nie są gotowe. Prace nie posuwają się do przodu zbyt szybko. Budowa prawie wszystkich z 12 aren zbliżających się mistrzostw świata jest opóźniona, wiele problemów gospodarze kolejnego mundialu mają także w przypadku lotnisk - każdego dnia spora ilość lotów jest opóźniona, a wiele z nich jest także odwoływanych.