Urugwajczyk Luis Suarez nabawił się kontuzji mięśnia uda. Nie wiadomo na razie, kiedy będzie mógł wrócić do treningów i czy zagrożony może być jego występ w finale Ligi Mistrzów. Napastnik Barcelony doznał urazu we wtorkowym spotkaniu półfinałowym z Bayernem Monachium.

Napastnik "Dumy Katalonii" zaliczył dwie asysty w pierwszej połowie. Po przerwie z powodu kontuzji nie wyszedł już na boisko. Barcelona przegrała 2:3, ale awansowała dzięki zwycięstwu 3:0 w pierwszym meczu.

W komunikacie katalońskiego klubu nie podano, kiedy należy spodziewać się powrotu Urugwajczyka. Zdecyduje o tym przebieg fizjoterapii - napisano.

To kluczowy moment sezonu dla drużyny Luisa Enrique. W ciągu najbliższych 3 tygodni Barcelona może wywalczyć potrójną koronę. Jest liderem ligi hiszpańskiej z 4 punktami przewagi nad Realem Madryt, a do końca rozgrywek pozostały 2 mecze. Ponadto Katalończycy 30 maja zagrają w finale Pucharu Króla oraz 6 czerwca - w finale Ligi Mistrzów w Berlinie.