Słoweniec Robert Kranjec wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. Wyprzedził Szwajcara Simona Ammanna i reprezentanta gospodarzy Martina Kocha. Najlepszy z Polaków – Adam Małysz – zajął siódme miejsce.

Mistrz z Wisły zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Oddał dwa równe skoki i jest na dobrej drodze w budowaniu formy na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Vancouver. Nieźle spisał się również drugi z „biało-czerwonych” – Łukasz Rutkowski, który zajął 13. miejsce. Na 28. pozycji sklasyfikowano Krzysztofa Miętusa.

Niesamowitą walkę o zwycięstwo stoczyli Robert Kranjec i Simon Ammann. Skoczkowie w obu seriach uzyskali takie same odległości. Szalę zwycięstwa na korzyść Słoweńca przechyliła o pół punktu lepsza nota łączna.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Ammann, który na swoim koncie ma już 749 punktów. Na drugiej pozycji znajduje się Austriak Gregor Schlierenzauer (696 pkt.), a na trzeciej jego rodak Andreas Kofler (561 pkt.). Małysz został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu z 295 punktami.