W pierwszych spotkaniach trzeciej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał z warszawską Legią 0:1. Inny stołeczny zespół - Polonia - pokonał Zagłębie Lubin 2:1.

We Wrocławiu zwycięstwo zapewnił Legii celny strzał Macieja Rybusa w 81. minucie spotkania. Był to pierwszy strzał przyjezdnych na bramkę Śląska.

W pierwszej połowie oba zespoły grały szybko i pomysłowo. Brakowało jednak i z jednej, i z drugiej strony skutecznego wykończenia akcji. W 37. minucie Chinyama dostał idealne podanie od Manu i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Śląska niemiłosiernie spudłował. W drugiej połowie Legia miała przewagę, ale gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Vuk Sotirović trafił jednak w poprzeczkę. Pięć minut później Rybus minął dwóch obrońców z precyzyjnym uderzeniem z 16 metrów pokonał Mariana Kelemena.

Z kolei w Warszawie prowadziło początkowo Zagłębie, ale ostatecznie trzy punkty zostały na Konwiktorskiej. Polonia wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1. Bramkę dla Zagłębia zdobył Bartczak. W drugiej połowie wyrównał Sobiech, a na 2:1 podwyższył Smolarek.

Polonia kontynuuje zatem zwycięską passę. Wczoraj odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu.