Polka Agnieszka Wnorowska - aktorka, tancerka, kaskaderka i modelka - zagrała we francusko-kanadyjskim filmie "Odwróceni zakochani" z Kirsten Dunst i Jimem Sturgessem w rolach głównych. To romans science fiction, który do kin w Polsce trafi 7 września.

"Dwie planety, dwoje ukochanych oraz granica, której nie wolno przekraczać" - takim hasłem zapowiadany jest film "Odwróceni zakochani" ("Upside Down") urodzonego w Buenos Aires reżysera Juana Diego Solanasa. Głównymi bohaterami obrazu są Adam i Ewa. Adam jest zwykłym chłopakiem w niezwykłym wszechświecie. Wiedzie skromne życie wypełnione pracą i marzeniami o Ewie, dziewczynie, którą poznał przed laty i o której nie potrafi zapomnieć. Ewa pochodzi z równoległego świata, znajdującego się tuż nad światem Adama. Ta planeta, rządząca się swoimi prawami, własną grawitacją, jest niedostępna dla Adama i jemu podobnych. Pewnego dnia chłopak dowiaduje się, że istnieje bardzo ryzykowny, nielegalny sposób przedostania się do świata Ewy. Będzie musiał złamać wszelkie normy i zasady, przeciwstawić się prawom fizyki i zaryzykować życie wkradając się do zakazanego świata, by odnaleźć miłość swojego życia - czytamy w opisie filmu przekazanym przez dystrybutora.

Polka na ekranie

Agnieszka Wnorowska zagrała w "Odwróconych zakochanych" niewielką rolę tancerki. Wcześniej pracowała m.in. na planach dużych produkcji amerykańskich: filmów "Pojutrze" Rolanda Emmericha (jako dublerka i kaskaderka), "300" Zacka Snydera (jako aktorka) i "Death Race: Wyścig śmierci" Paula W.S. Andersona (jako kaskaderka).

Z Polski Wnorowska wyjechała po ukończeniu pierwszej klasy liceum sportowego w Białymstoku. Kontynuowałam naukę licealną przy polskim konsulacie w Montrealu, gdzie również zdałam maturę. Nie planowałam kariery aktorskiej. Studiując finanse i język francuski, pracowałam jednocześnie jako modelka - opowiada Wnorowska. Pewnego dnia zadzwoniła do mnie agentka z propozycją dublowania w filmie "Pojutrze" jednej z aktorek, która była do mnie podobna. Następnie dostałam kontrakt kaskaderki w tym samym filmie. Dzięki kontraktowi dostałam się do unii artystów, związków zawodowych aktorów i kaskaderów i rozpoczęłam przygodę z filmem - wspomina.

Wnorowska ukończyła warsztaty aktorskie i kaskaderskie. Jej zdaniem, obcokrajowcom, ludziom "z innym akcentem", w środowisku filmowym "trudno jest się wybić". Nigdy nie zastanawiałam się, czy mi się uda. Po prostu robię to, co lubię, co sprawia mi frajdę. Wiosną kręciłam teledysk dla Madonny do piosenki ''Gang Bang", do nowej trasy koncertowej artystki. Jest to klip wyświetlany na dużym ekranie podczas koncertu Madonny, nakręcony w całości z moim udziałem - opowiada Wnorowska. Nadal również pracuję jako modelka. Oprócz tego spełniam się jako zawodniczka, trenerka i sędzina dyscypliny ujeżdżania w jeździectwie. W zeszłym roku uczestniczyłam w kwalifikacjach do Igrzysk Panamerykańskich - dodaje.

Film z udziałem Agnieszki Wnorowskiej w Polsce będzie można oglądać od 7 września.