Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje świadków pobicia, do którego doszło ponad 1,5 roku temu. 12 września 2021 roku w centrum Zakopanego u zbiegu ulic Kościuszki i Krupówki nieznany sprawca uderzył pięścią w głowę 24-latka z powiatu bocheńskiego, który pod Tatry przyjechał na wieczór kawalerski. Mężczyzna kilka dni później zmarł w szpitalu.

24-latek po uderzeniu pięścią w głowę przez nieustaloną osobę upadł i w wyniku doznanych w skutek upadku obrażeń zmarł po kilku dniach. W związku z powyższym poszukiwane są osoby, które widziały to zajście, a w szczególności moment zadania uderzenia pokrzywdzonemu - poinformował rzecznik tatrzańskiej policji asp.sztab. Roman Wieczorek.

Osoby, które mają informacje na ten temat są proszone o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji w Zakopanem, ul. Jagiellońska 32 lub kontakt telefoniczny pod numerem telefonu +48 47 83 47 400 powołując się na numer sprawy ZAD.1524/22.

Mężczyzna z powiatu bocheńskiego przyjechał pod Tatry z grupą przyjaciół na wieczór kawalerski. Jak podawała tuż po zdarzeniu policja, około g. 2.00 w nocy na skrzyżowaniu Krupówek i ul. Kościuszki grupę zaatakowali nieznani mężczyźni. Wywiązała się bijatyka, w wyniku której 25-latek, najprawdopodobniej po uderzeniu w głowę, stracił przytomność. Napastnicy uciekli. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Za pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.