"Łączy Nas Siła" - to hasło projektu realizowanego przez wrocławskich policjantów, który jest przeznaczone dla kobiet. Wspólnie z Fundacją Samuraj funkcjonariusze zamierzają podnieść świadomość oraz umiejętności kobiet w zakresie samoobrony.

Zajęcia rozpoczną się 26 października i prowadzone będą przez instruktora sztuk walki, policjanta z wrocławskiej komendy miejskiej st. asp. Michała Kawalca. Zapisy ruszają już dziś.

Jak informuje wrocławska policja, st. asp. Kawalec, na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji i Patrolowym KMP we Wrocławiu, zajmując się szeroko rozumianą profilaktyką, a także wyszkoleniem sportowym funkcjonariuszy. Prowadzi zajęcia sportowe jako instruktor sztuk walki.

Będzie można również podnieść swoją świadomość merytoryczną, czyli w teorii jak zachować się w sytuacji zagrożenia, ale przede wszystkim fizyczną - tego dotyczy szkolenie - powiedziała st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

O zakwalifikowaniu się do udziału w zajęciach decydować będzie kolejność zgłoszeń, które przesyłać należy na adres mailowy: klaudia.bebenek@wroclaw.wr.policja.gov.pl wraz z dokumentami - należy pobrać odpowiednie załączniki umieszczone TUTAJ.