Siedem osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 między Pruszczem Gdańskim a Tczewem - podaje policja. Trasa jest zablokowana w obu kierunkach.

Do wypadku doszło w niedzielę po południu na drodze krajowej nr 91 w m. Różyny, między Pruszczem Gdańskim a Tczewem (woj. pomorskie).

Jak przekazał w rozmowie z reporterem RMF FM Stanisławem Pawłowskim rzecznik policjantów z Pruszcza Gdańskiego mł. asp. Karol Kościuk, czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

Policja informuje, że w wypadku rannych zostało siedem osób, w tym czteroletnie dziecko. Jedna z poszkodowanych osób została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku.

Oficer prasowy policji z Pruszcza Gdańskiego poinformował, że mundurowi wciąż pracują na miejscu wypadku. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Dziś na tym odcinku drogi jest wzmożony ruch. Ma to związek z tym, że kierowcy omijają korki, które tworzą się przez remont na równoległej trasie - autostradzie A1.

Opracowanie: