Zuchwała kradzież w centrum Szczecina. Podczas kontroli drogowej kierowcy, przechodzień wsiadł do radiowozu i odjechał. Samochód już udało się odzyskać. Po kilku godzinach funkcjonariusze ujęli sprawcę.

Do zdarzenia doszło rano. Patrol drogówki w centrum Szczecina zatrzymał do kontroli kierowcę. W czasie gdy dokonywali kontroli, do radiowozu wsiadł mężczyzna i jak mówi oficjalny komunikat policji, "dokonał krótkotrwałego użycia pojazdu służbowego". To znaczy, że wykorzystał nieuwagę funkcjonariuszy i ukradł im radiowóz. 

Za złodziejem ruszył pościg. Radiowóz udało się już odzyskać, ale poszukiwania kierowcy trwają. 

Według nieoficjalnych informacji, po porzuceniu policyjnego wozu mężczyzna wsiadł do autobusu komunikacji miejskiej i odjechał.

Ruszyło też postępowanie wyjaśniające, czy policjanci z drogówki nie złamali procedur, umożliwiając tym samym kradzież pojazdu służbowego.

Jak donosi dziennikarka RMF FM Aneta Łuczkowska, szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł policyjny radiowóz.

To 27-latek, którego ujęto na terenie Szczecina. Prawdopodobnie usłyszy zarzut "zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia". Sprawcy może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie: