Nietypowo, bo nie na koncert, a na prelekcje o zdrowiu zaprasza dziś szczecińska filharmonia. Instytucja 3 lata temu włączyła się w akcję związaną z profilaktyką kobiecych nowotworów, ale pomysł się "rozhulał" i tym razem pediatra oraz farmaceutka opowiedzą o tym, jak zapobiegać przeziębieniom u dzieci.

W sobotę 21 października, odbędzie się wydarzenie pod hasłem "Zdrowe dziecko - zdrowa mama", podczas którego zostaną przekazane informacje z dziedziny zdrowia dzieci i profilaktyki chorób dziecięcych.

Jest ono otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny.

Dwa wykłady o zdrowie. Czego będą dotyczyły?

Spotkanie będzie okazją do zgłębienia wiedzy na temat zdrowia dziecka oraz sposobów dbania o jego dobrostan. Wystąpią dwie cenione specjalistki w dziedzinie zdrowia dzieci.

Pierwszy wykład, zatytułowany "Jak zaprogramować zdrowie dziecka?", poprowadzi dr hab. n. med. Beata Łoniewska. Jest to lekarz pediatra i neonatolog, kierujący Kliniką Patologii Noworodka Szpitala Klinicznego Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jej praktyka kliniczna i badania naukowe koncentrują się m.in. na mikrobiocie jelitowej noworodków i wcześniaków. Ponadto, jest inicjatorką Banku Mleka Kobiecego, który wspiera wcześniaki w całym województwie. Dr Łoniewska aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy na temat zdrowia dzieci i organizuje obchody Światowego Dnia Wcześniaka.

Drugi wykład, zatytułowany "Probiotyki dla dzieci - pytania do farmaceuty", poprowadzi dr n. farm. Natasza Staniak. Dr Staniak to neuropsychofarmakolog i wykładowczyni specjalizująca się w zdrowiu psychicznym i probiotykoterapii. Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie prowadzi badania naukowe nad psychobiotykami i angażuje się w popularyzację wiedzy na temat probiotykoterapii oraz zdrowia mózgu. 

Oba wykłady będą okazją do pozyskania cennych informacji od ekspertek zajmujących się codziennie zdrowiem i dobrostanem dzieci. To doskonała szansa dla wszystkich rodziców i opiekunów, niezależnie od ich doświadczenia, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat wspierania zdrowia i odporności swoich dzieci - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzeczniczka filharmonii.

Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu FilHermonia we współpracy z firmą Sanprobi, a wstęp jest całkowicie bezpłatny. Nnie ma potrzeby wcześniejszego rezerwowania miejsc.

Spotkanie "Zdrowe dziecko - zdrowa mama" odbędzie się w sobotę, 21 października o godzinie 13:00 w sali kameralnej Filharmonii w Szczecinie.