Dwie osoby zostały zatrzymane w związku ze śmiercią żołnierza na poligonie w Szczecinie - nieoficjalnie ustaliła reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska. W wypadku zginął żołnierz 12. Brygady Zmechanizowanej.

Do wypadku doszło w środę ok. godz. 20:45 na pasie ćwiczeń taktycznych Krzekowo w Szczecinie.

Okoliczności tragedii

W rejonie pasa ćwiczeń znajdowali się dwaj myśliwi, którzy mieli posiadać zgodę na prowadzenie odstrzału dzików.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, 21-letni żołnierz został śmiertelnie postrzelony w szyję przez jednego z myśliwych.

Według świadków, do których dotarła reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska, po tym jak w kierunku żołnierza padł strzał, pozostali wojskowi widzieli tylko sylwetkę uciekającego człowieka. Myśliwy najprawdopodobniej pomylił mundurowego z dzikiem.

Na miejsce wezwano pogotowie, ale mężczyzny nie udało się uratować.

Śmiertelnie postrzelony żołnierz miał 21 lat, w 12. Brygadzie służył od 1,5 roku.

Zatrzymano dwóch mężczyzn

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, w tym właściciela firmy, która wygrała przetarg na odstrzał dzików na terenie podszczecińskiej gminy Dobra. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Szczecinie.

Prokuratura informuje, że jutro ma odbyć się sekcja zwłok ofiary, zostanie zamówiona też ekspertyza biegłego w dziedzinie balistyki.

12. Brygada Zmechanizowana informuje wyłącznie, że sprawcą wypadku była osoba trzecia.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: