Działa już nowa strona internetowa, gdzie można szukać podstawowych informacji związanych z pomocą obywatelom Ukrainy, którzy zdecydowali się przyjechać do Katowic. Do dyspozycji jest też całodobowa infolinia.

Miasto uruchomiło nową stronę internetową dla Obywateli Ukrainy, którzy zdecydowali się przyjechać do Katowic. Nowy adres strony to www.dlaukrainy.katowice.eu. Do dyspozycji jest też całodobowa infolinia, działająca siedem dni w tygodniu. 

Jak informuje reporter RMF MAXXX Amadeusz Biurkowski, zarówno infolinia, jak i strona internetowa, prowadzone są w języku polskim i ukraińskim

Władze miasta  proszą jednocześnie mieszkańców Aglomeracji o dalsze przynoszenie środków higieny osobistej do Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej. Cały czas można tez przynosić dary do katowickich szkół. 

W tej chwili najbardziej potrzebne są: długoterminowa żywność, środki higieny osobistej, nieużywane buty i bielizna termiczna, zestawy pierwszej pomocy oraz  latarki.

Kolejna pomoc dla obywateli Ukrainy

Władze Katowic uruchamiają kolejny rodzaj pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Tym razem są to pakiety żywnościowe. Można je odbierać w 10 punktach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.

W takim pakiecie będzie oczywiście żywność, ale również środki higieniczne czy też chemia, czyli to wszystko co jest potrzebne tak naprawdę w domu - mówi Ewa Lipka zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej UM w Katowicach.

Więcej informacji na temat pakietów żywnościowych jest na stronie internetowej i na facebookowym profilu Urzędu Miasta w Katowicach.