Dawid Szwagra, trener Rakowa Częstochowa w sezonie 2023/24, zostaje w klubie. Szkoleniowiec przyjął ofertę Marka Papszuna i w najbliższym czasie znowu będzie pracował jako jego asystent.

34-letni Szwarga po dłuższym czasie zdecydował się przyjąć ofertę Papszuna - swojego poprzednika, a zarazem następcy na stanowisku szkoleniowca "Czerwono-Niebieskich". Szwarga był asystentem trenera Rakowa w latach 2021-23, czyli w czasie gdy Raków zdobywał wicemistrzostwo i mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski i dwukrotnie Superpuchar.

W sezonie 2023/24 Szwarga prowadził Raków w 52 spotkaniach i o ile w rozgrywkach europejskich wyniki można było uznać za zadowalające, to w kraju częstochowianie spisywali się poniżej oczekiwań

Co prawda dotarli do czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów i fazy grupowej Ligi Europy, ale w ekstraklasie po słabej rundzie jesiennej zajęli dopiero siódme miejsce, a w Pucharze Polski wygrali dwa mecze, zaś w ćwierćfinale przegrali z Piastem Gliwice 0:3. Ponadto na początku sezonu w meczu o Superpuchar zremisowali z Legią Warszawa 0:0, ale okazali się gorsi w rzutach karnych.

Drugim asystentem Papszuna będzie Artur Węska, który w minionym sezonie prowadził drugoligowe rezerwy Lecha Poznań.