Poważny wypadek w Tyczynie koło Rzeszowa. Osobowy hyundai zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z tirem, który z kolei uderzył w volvo, a następnie w przystanek. Osiem osób zostało poszkodowanych, z których pięć trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu na ul. Kościuszki w Tyczynie w woj. podkarpackim. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący hyundaiem - jadąc drogą wojewódzką nr 878 - zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarówką marki Man z naczepą.

W wyniku zderzenia w tirze odpadło lewe, przednie koło, a tir zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem marki Volvo, a następnie wjechał w wiatę przystankową. W chwili zdarzenia w rejonie przystanku było pięć pieszych osób - poinformowała oficer prasowa rzeszowskiej policji asp. sztab. Magdalena Żuk.

Osiem osób wymagało pomocy medycznej. Pięć z nich trafiło do szpitala, w tym wszyscy trzej kierowcy oraz dwie piesze osoby.

Ruch w miejscu wypadku był całkowicie zablokowany w obu kierunkach.

Samochody osobowe jadące od Rzeszowa kierowane były na objazd przez rynek w Tyczynie, zaś ciężarówki i autobusy musiały czekać na możliwość przejazdu. Natomiast tiry od strony Dynowa były kierowane w Dylągówce na Łańcut.