"Awarii uległa magistrala 300 znajdująca się przy ulicy Focha odpowiedzialna za zaopatrzenie w ciepło całego miasta" - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Jak podkreślił, "ekipa MPEC robi wszystko, żeby zapobiec nadmiernemu wychłodzeniu lokali korzystających z ogrzewania systemowego".

Pierwszy komunikat dotyczący awarii sieci ciepłowniczej w 56-tysięcznym Przemyślu (woj. podkarpackie) prezydent tego miasta Wojciech Bakun opublikował na Facebooku tuż przed godziną 21.

Najnowsze informacje

Po godz. 23 prezydent Przemyśla przekazał, że "trwa próba przywracania obiegu ciepła po stronie Starego Miasta". "Jednocześnie odcięto obieg w rejonie awarii" - wyjaśnił.

W komunikacie opublikowanym po godz. 22 Wojciech Bakun podał, że "ze względu na brak rozbioru ciepła wstrzymano częściowo pracę ciepłowni". 

"Na miejscu awarii (przy Focha) w jednej z komór pracują służby aby ocenić awarię i jak najszybciej ją usunąć. W pierwszej kolejności wznowienie dostarczania ciepła będzie na Stare Miasto tzw. bypassem znajdującym się w moście Brama Przemyska" - przekazał prezydent Przemyśla.

Około godz. 21 włodarz podał w mediach społecznościowych, że "awarii uległa magistrala 300 znajdująca się przy ulicy Focha odpowiedzialna za zaopatrzenie w ciepło całego miasta!". "Służby na miejscu lokalizują problem i pracują nad jego usunięciem" - zaznaczył.

Jak dodał, "czas usunięcia usterki jest trudny do oszacowania, ale ekipa MPEC robi wszystko, żeby zapobiec nadmiernemu wychłodzeniu lokali korzystających z ogrzewania systemowego!".