Pleszewski szpital przygotowuje się do montażu nowego rezonansu magnetycznego. Obecnie trwa przygotowanie pomieszczeń do zainstalowania nowego urządzenia, które będzie działało najpóźniej w grudniu. Szpital nie pozbawi jednak nikogo dostępu do badań - zapewniają przedstawiciele lecznicy. Przez okres instalacji, badania będą wykonywane w rezonansie kontenerowym.

Szpital w Pleszewie przygotowuje pomieszczenia do montażu nowego rezonansu. Urządzenie pojawi się w lecznicy najpóźniej w grudniu. W związku z pracami przygotowawczymi pacjenci muszą liczyć się z utrudnieniami.

Kupując nowy rezonans postawiliśmy warunek, by firma instalująca aparat zagwarantowała nam urządzenie zastępcze.  Chcieliśmy  zachować ciągłość badań oraz terminy ustalone z naszymi pacjentami, dlatego też przewidziano uruchomienie na czas trwania prac, mobilnego rezonansu w kontenerze. Ten  ustawiono  obok pracowni. Przewidujemy, że przez cały listopad pacjenci z zaplanowanym na ten okres  badaniem, będą zgłaszali się do rejestracji  Zakładu Diagnostyki Obrazowej w dotychczasowym miejscu.  Stamtąd  zostaną skierowani piętro niżej do rezonansu w kontenerze. Prowadzi do niego  drogą oznaczona graficznie. Z tego powodu nie będzie możliwe zapewnienie pełnego komfortu cieplnego, dlatego prosimy pacjentów o wyrozumiałość - powiedział Błażej Górczyński, prezes PCM.

Szpital chcąc zminimalizować niedogodności zainstalował też specjalny rękaw prowadzący z budynku do kontenera.

Utrudnienia są chwilowe, ale dzięki temu nasi pacjenci uzyskają dostęp do znacznie bardziej zaawansowanego technologicznie rezonansu, który ma rozszerzoną  paletę badań i znacznie większą  precyzję - dodał prezes szpitala.

Opracowanie: