Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu chce od zaraz zatrudnić 70 kierowców autobusów i 20 motorniczych. Poszukiwani są również fachowcy z innych dziedzin - od elektromonterów po księgowych.

Poznańskie MPK przyznaje, że największe braki kadrowe ma właśnie wśród osób prowadzących pojazdy. Jak wyjaśniono osoba bez doświadczenia zawodowego, podejmująca pracę na takim stanowisku zaraz po ukończeniu stosownego kursu, otrzyma wynagrodzenie w wysokości 5310 zł brutto. 

"W przypadku kierowców - wszyscy, którzy mają już prawo jazdy kat. C lub D i mogą udokumentować swoje doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowcy, będą mieli zaliczony staż w innej firmie, co wiąże się z wyższym uposażeniem już na starcie" - podkreślono w komunikacie. Podobne zasady dotyczą motorniczych, których doświadczenie zawodowe na tym stanowisku w innej firmie wpływa na wysokość zarobków.

MPK Poznań poszukuje także chętnych do pracy m.in. na stanowiskach elektromonterów, ślusarzy warsztatowych, elektroników czy księgowych. Aktualne oferty można znaleźć tutaj. 

MPK Poznań posiada prawie 340 autobusów liniowych i 230 tramwajów.