RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niewybuch w Poznaniu. Ewakuowano mieszkańców trzech bloków

Opracowanie: Poniedziałek, 9 września (12:33)

Robotnicy znaleźli niewybuch na placu budowy przy ul. Hawelańskiej w Poznaniu. Na czas akcji saperów ewakuowano mieszkańców trzech bloków i pracowników pobliskich firm - w sumie ponad 200 osób.

Niewybuch odnaleziono na placu budowy przy ul. Hawelańskiej. To niewielki pocisk artyleryjski. 

Teren został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Patrol saperski podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców trzech pobliskich bloków oraz osób pracujących w pobliżu - poinformował mł. asp. Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. 

Po godz. 13 patrol saperski w asyście policjantów wywiózł niewybuch na poligon w podpoznańskim Biedrusku. Ewakuowane osoby wracają już do swoich mieszkań. 

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: