Zarzut stworzenia zagrożenia katastrofy drogowej i narażenia życia 16 osób usłyszał 42-letni obywatel Ukrainy, który w poniedziałek spowodował wypadek na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

42-latkowi grozi od 2 do 15 lat więzienia. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące. 

W całości przyznał się do zarzutów, wyraził skruchę, zgłosił gotowość dobrowolnego poddania się karze - mówił adwokat 42-latka Piotr Afeltowicz. Od 2000 r. jest zawodowym kierowcą. Nigdy nie miał w przeszłości żadnego zdarzenia drogowego, nie uczestniczył w żadnym wypadku. W Polsce pracuje jako zawodowy kierowca od wielu lat - dodał.

Afeltowicz przyznał, że jego klient nie wie, czy w momencie wypadku wywrotka była sprawna. Tę kwestię rozstrzygną biegli, których powoła prokuratura. 

Do groźnego karambolu doszło w poniedziałek ok. godz. 19 na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w okolicy wiaduktu. Wywrotka bez ładunku staranowała najpierw cztery samochody osobowe stojące na światłach. W wyniku uderzenia jedna z osobówek dachowała. 

Następnie cieżarówka uderzyła w tył autobusu miejskiego, który stał na przystanku. Zahaczyła o wiatę przystankową i zjechała na pobocze, po skarpie.

W pojazdach uczestniczących w karambolu było w sumie 26 osób. 12 poszkodowanych przetransportowano do szpitali. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.