W niedzielę Wioskę Żeglarską w Mikołajkach odwiedzi fajny, żółty Kamper RMF FM. Dzisiaj był tam już nasz wóz satelitarny, aby relacjonować m.in. otwarcie sezonu żeglarskiego.

Punktualnie o godzinie 9 w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach zabrzmiał dzwon portowy, oznajmiając początek sezonu żeglarskiego. W sobotę na jeziorze Mikołajskim  można było obserwować regaty najmłodszych żeglarzy z Mazurskiego Klubu Żeglarskiego. Żeglarstwo jest super. Żeby wygrać trzeba dobrze wystartować, potem robić jak najmniej zwrotów i słuchać się porad trenera - mówi Nina, jedna z uczestniczek regat. 

Nie warto czekać z rezerwacjami

Turyści są zadowoleni z pogody, a czy branża turystyczna jest zadowolona z frekwencji na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich? 

Widać, że wszyscy czekali do ostatniej chwili, aby mieć pewność, że pogoda będzie piękna. Praktycznie wszystko nam się sprzedało i cieszy nas, że jest duże zainteresowanie noclegami w naszych obiektach. Warto już pomyśleć o zaplanowaniu wakacji, bo biorąc pod uwagę np. mistrzostwa świata WRC, tych dobrych miejsc i terminów już ubywa - mówi Joanna Durkiewicz z Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach. 

W portach jest tłoczno, ale wciąż można znaleźć miejsca, gdzie można odpocząć w ciszy. 

Mam kilka takich swoich zakątków, ale oczywiście wszystkich nie mogę zdradzić, żeby inni tam nie popłynęli. Polecam na pewno końcówkę szlaku, za Rucianym Nidą. Tam jest cicho i pięknie - mówi pan Adrian, żeglarz z Warszawy. 

Fajny, żółty Kamper RMF FM

W niedzielę do naszej Wioski Żeglarskiej przyjedzie fajny, żółty Kamper RMF FM. Oprócz gadżetów dla naszych słuchaczy będziemy mieli też wyjątkowe wydarzenie. W naszym porcie w Starych Sadach akustyczny koncert zagra Kamil Bednarek. 

Nie zabraknie oczywiście też Oli Filipek i Mateusza Opyrchała.

Opracowanie: