Pożar składowiska tworzyw sztucznych na terenie jednego z zakładów w Janikowie koło Inowrocławia w Kujawsko-Pomorskiem. Interwencję w tej sprawie zapowiedział europoseł Krzysztof Brejza.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Janikowo (pow. inowrocławski, woj. kujawsko-pomorskie).

"Sytuacja jest opanowana"

Ogień pojawił się na składowisku tworzyw sztucznych na terenie jednego z zakładów.

Jak powiedział po godz. 21 RMF FM st. kpt. Jarosław Skotnicki z inowrocławskiej straży pożarnej, "sytuacja jest opanowana".

Trwa dogaszenie tego składowiska, lecz na początku ta sytuacja była poważna, ze względu na zwartą zabudowę na terenie zakładu - mówił. Przekazał, że nie ma osób poszkodowanych.

Myślę, że to jest kwestia 2-3 godzin, zanim będziemy mieć całkowicie zamkniętą sytuację - powiedział po godz. 21 w rozmowie z RMF FM.

Głos zabrał europoseł Krzysztof Brejza

Głos w sprawie pożaru w Janikowie zabrał europoseł Krzysztof Brejza.

"Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców dlatego bardzo dziękuję wszystkim służbom zabezpieczającym teren pożaru składowiska odpadów w Janikowie. Od dłuższego czasu dochodzą do nas różne słuchy o podobnych wydarzeniach w całej Polsce" - napisał w mediach społecznościowych.

"Będę interweniował w tej kwestii w MSWiA i dokładnie monitorował wszystkie informacje dotyczące tego zdarzenia" - zapowiedział Brejza. "O swoich ustaleniach będzie informował opinię publiczną" - dodał.

Komunikat burmistrza

Przed godziną 21:00, również w mediach społecznościowych, głos zabrał burmistrz gminy Bartłomiej Jaszcz.

"Mieszkańcy ze względu na pożar na terenie Janikowa, uprzejmie proszę o zamknięcie okien, ponieważ podczas pożaru wydzielają się substancje szkodliwe dla dróg oddechowych" - napisał burmistrz.