Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Lublinie włączył się w akcję zbiórki pieniędzy na leczenie mł. asp. Krzysztofa Sobieraja, policjanta z Poddębic, który został ciężko ranny na służbie i walczy o zdrowie. Funkcjonariusze w całym kraju podjęli wyzwanie i starają się pomóc koledze.

Akcja ma na celu uzbieranie pieniędzy na rehabilitację policjanta. Funkcjonariusze z różnych garnizonów w Polsce rzucają sobie wyzwania. Tym razem do "challengu" przystąpił Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Lublinie, nominowany przez kolegów z SPKP w Białymstoku.

Zobacz film, na którym kontrterroryści robią pompki, a towarzyszy im pies.   

Mł.asp. Krzysztof Sobieraj z Wydziału Ruchu Drogowego w Poddębicach (Łódzkie) w nocy z 6/7 stycznia razem z kolegą z patrolu chcieli zatrzymać od kontroli kierowcę srebrnej skody. Mężczyzna początkowo zwolnił, a następnie przyśpieszył, potrącił funkcjonariusza i uciekł.

Krzysztof Sobieraj w ciężkim stanie trafił do szpitala, z poważnymi obrażeniami klatki piersiowej i głowy. Lekarze wygrali walkę o jego życie, ale nadal trwa walka o jego powrót do sprawności.

Podejrzany o umyślne potrącenie i czynną napaść na policjantów został zatrzymany. Odpowie za próbę zabójstwa. 

Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki na leczenie policjanta znajdują się na stronie zrzutka.pl: Zbiórka na rehabilitację dla naszego kolegi Krzysztofa Sobieraja .