Usiłowanie zabójstwa to wstępne podejrzenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi w sprawie nocnej strzelaniny w Łodzi. RMF FM jako pierwsze poinformowało, że ciężko ranny został 32-letni mężczyzna.

Do tragedii doszło po północy na terenie myjni samochodowej przy ulicy Rokicińskiej. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, kierowca bmw strzelał do innego mężczyzny, który biegł w jego stronę z siekierą.

Po oddaniu strzałów - jak ustalili nasi dziennikarze - kierowca bmw odjechał.

Przybyli na miejsce policjanci znaleźli otwartego mercedesa z kluczykami w środku i dwoma telefonami na masce. Na zewnątrz pojazdu były liczne ślady krwi.

W wyniku strzelaniny ranny został 32-letni mężczyzna, który w stanie krytycznym (z raną postrzałową twarzoczaszki) trafił do szpitala. Lekarze walczą o jego życie.

Wiadomo, że policjanci dotychczas zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 27 do 43 lat. O samym przebiegu prokuratura nie chce jednak informować.

Aktualnie wraz z policją koncentrujemy się przede wszystkim na odtworzeniu przebiegu zdarzenia - powiedział nam Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Wstępnie zakładamy, że mogło się to rozegrać między osobami, które się znały i były ze sobą w jakiś sposób powiązane - dodał Krzysztof Kopania. Ustalenia, które zdołaliśmy do tej pory uczynić, wskazują, że zasadne jest rozpatrywanie przebiegu zdarzenia w kategoriach przestępstwa polegającego na usiłowaniu zabójstwa, co jest zagrożone karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności - poinformował.

Śledczy gromadzą materiał dowodowy, przesłuchali już pierwszych świadków i koncentrują się na zabezpieczeniu monitoringów, ustalają role poszczególnych osób, przebieg zdarzenia i jego tło.

Eksperci policyjni i biegli pracowali na miejscu kilka godzin, zabezpieczając bardzo licznie pozostawione ślady, m.in. 5 samochodów, które będą poddawane oględzinom, prawdopodobnie uszkodzone w następstwie oddanych strzałów - przekazał prokurator.

Prokuratura apeluje, żeby osoby, które mają informacje w sprawie tego zdarzenia, zgłaszały się do Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew albo do VI Komisariatu Komendy Miejskiej Policji.

Opracowanie: