W drugiej połowie listopada powinien zakończyć się remont Mostu Dębnickiego w Krakowie. To jedna z najważniejszych przepraw przez Wisłę w mieście, łącząca Aleje Trzech Wieszczów z rondem Grunwaldzkim.

Z powodu remontu, ruch na moście został zwężony do jednego pasa  w każdym kierunku. To powoduje, że przejazd przez centrum Krakowa jest utrudniony, a w godzinach szczytu często tworzą się korki.

Do 23 września trwał pierwszy etap remontu. Drogowcy zajmowali się najpierw zachodnią częścią przeprawy, teraz prace są prowadzone w części wschodniej. Zdjęta została nawierzchnia i wyremontowany szkielet nośny,  a potem nałożono nową nawierzchnię. Już teraz kierowcy i rowerzyści mogą korzystać z wyremontowanej części mostu. Przeprawa powoli zmienia swoje oblicze, na szeroki chodnik i równy asfalt mieszkańcy czekali od dawna.

Termin nie jest zagrożony. Koniec remontu za miesiąc

Wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem. Tak jak zakładaliśmy, remont całego mostu powinien zakończyć się w połowie listopada. Do tego czasu ruch będzie się odbywał tak jak obecnie - mówi Krzysztof Wojdowski z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Trwa przebudowa ulicy Kościuszki i Zwierzynieckiej

Newralgiczny remont skrzyżowania

Newralgicznym  momentem jest przebudowa skrzyżowania ulic Zwierzyckiej i Kościuszki z Alejami Trzech Wieszczów. Prace w tym miejscu są bardzo intensywne. Plan jest taki, by zdążyć z ich wykonaniem wraz z końcem remontu mostu. Obecnie na miejscu trwa przebudowa sieci podziemnych, wymieniane są m.in. instalacje energetyczne, wodociągowe i kanalizacyjne - poinformował Wojdowski.

 

Opracowanie: