Ewa Puszczyńska, ceniona i wielokrotnie nagradzana producentka filmowa, m.in. takich filmów jak „Zimna wojna” i oscarowa „Ida” Pawła Pawlikowskiego oraz Michael Seresin, urodzony w Nowej Zelandii operator filmowy, który pracował przy takich produkcjach jak „Ptasiek”, „Harry Potter i Więzień Azkabanu”, „Mowgli” czy „Midnight Express” będą jurorami w Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi” tegorocznej edycji Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. Twórcy z całego świata będą walczyć o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy w wysokości 25 000 dolarów. Organizatorzy Festiwalu wkrótce ogłoszą nazwiska pozostałych jurorów w obu konkursach oraz pełną listę nominowanych produkcji.

Ewa Puszczyńska - konsekwencja w skrupulatności

Wielokrotnie nagradzana producentka filmowa, przez wiele lat związana z Opus Filmem, od kilku lat prowadzi własną firmę: Extreme Emotions. Produkowała między innymi takie filmy jak "Ida" i "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, "Kapitan" Roberta Schwentke, "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego. Była także odpowiedzialna za produkcję "Quo Vadis Aida" Jasmili Zbanić, "Głupców" Tomasza Wasilewskiego oraz głośne filmu ostatniego sezonu festiwalowego, który polscy widzowie całkiem niedawno mogli zobaczyć w kinach pt. "Silent Twins" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.

Jej ostatnim projektem jest "The Zone of Interest" Jonathana Glazera, który jest obecnie w postprodukcji. Ewa Puszczyńska jest członkinią Polskiej, Europejskiej i Amerykańskiej Akademii Filmowej. Magazyn "Variety" umieścił jej nazwisko na swojej liście 500 najbardziej wpływowych liderów biznesowych w świecie kina.

Michael Seresin - operator wszechstronny

Michael Seresin urodził się, wychował i ukończył edukację w Nowej Zelandii. Po trzech latach pracy w Nowej Zelandii zamieszkał najpierw w Rzymie, a potem w Londynie, gdzie szybko poznał Alana Parkera i Harolda Beckera.

Michael jest autorem zdjęć do większości filmów Parkera, między innymi "Bugsy Malone", "Midnight Express", "Sława", "Harry Angel", jak również ostatniego filmu Parkera, "Życie za życie". Z Beckerem nakręcił, między innymi jego i swój pierwszy film, "The Ragman’s Daughter". Współpracował też z Alfonso Cuarónem przy filmach "Harry Potter i więzień Azkabanu" i "Grawitacja" oraz z Andy Serkisem przy "Mowgli".

Jak sam mówi, by skomplikować sobie życie, kupił winnicę w Nowej Zelandii i teraz zajmuje się nie tylko filmem, ale również winami. W Polsce Marek Kondrat importuje jego wino. Michael ceni sobie balans kultury filmowej i winiarskiej w swoim życiu. 

Konkurs Główny "Wytyczanie Drogi"

Ewa Puszczyńska i Michael Seresin są dwoma z trojga jurorów, którzy będę oceniać w filmy w Konkursie Głównym "Wytyczanie Drogi" tegorocznej, szesnastej już edycji Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, który odbędzie się w Krakowie w dniach 28 kwietnia - 7 maja. 

Twórcy z całego świata będą walczyć o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy w wysokości 25 000 dolarów. 

Pełna lista filmów nominowanych w tym konkursie, jak i w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych (nagroda Dominiki Kulczyk & dFlights w wysokości 100 000 zł) zostanie opublikowana 30 marca br. 

Więcej informacji o festiwalowych sekcjach filmowych na offcamera.pl