W przyszłym tygodniu do Polski trafi Mirosław M., podejrzany o podwójne zabójstwo w Spytkowicach. Organy w Niemczech, gdzie został zatrzymany, wyraziły już na to zgodę – dowiedziała się PAP w krakowskiej prokuraturze okręgowej.

4 czerwca wydana została zgoda przez organ niemiecki na przekazanie podejrzanego Mirosława M. do Polski. (...) Zostanie to zrealizowane w następnym tygodniu - oznajmiła prokurator Kinga Okoń, która zastępuje rzecznika prasowego prokuratury okręgowej.

Znaleziono ciała dwóch kobiet

Policja znalazła 3 kwietnia po południu w jednym z domów prywatnych w Spytkowicach ciała dwóch kobiet. Ofiary to 73-letnia matka i jej 48-letnia córka. Sekcje wskazywały, że zostały zamordowane. Obie miały urazy głowy, które powstały w wyniku uderzenia tępym narzędziem. Mogła to być siekiera, którą policjanci znaleźli na miejscu zbrodni.

Podejrzany o zabójstwo jest krewny ofiar - 54-letni Mirosław M. Mężczyzna uciekł za granicę.

Dwa zarzuty zabójstwa. Podejrzanego zatrzymano w Niemczech

4 kwietnia wadowicka prokuratura rejonowa wydała postanowienie o postawieniu mężczyźnie dwóch zarzutów zabójstwa. W tym samym dniu śledczy wystąpili do sądu w Wadowicach o jego tymczasowe aresztowanie. Takie postanowienie zostało wydane. 

5 kwietnia krakowski sąd okręgowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany 7 kwietnia w Niemczech. Zgodę na jego wydanie Polsce podjął tamtejszy sąd.