Trwa kampania przed II turą wyborów prezydenckich. Kandydaci walczą o każdy głos, a jest o co powalczyć. Sondaże nie dają jednoznacznej przewagi ani ubiegającemu się o reelekcję Andrzejowi Dudzie, ani kandydatowi KO Rafałowi Trzaskowskiemu. Najnowszy sondaż IBRiS dla portalu WP wskazuje na zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego, jednak nie jest to przewaga, dzięki której kandydat opozycji mógłby poczuć się pewnie.

Udział w wyborach prezydenckich zadeklarowało 65,4 proc. respondentów, oznacza to wzrost o 3,4 pkt proc. w stosunku do poprzedniego zleconego przez WP sondażu. Zaledwie 2,8 proc. respondentów jeszcze nie wie, czy weźmie udział w II turze wyborów prezydenckich.

Trzaskowski traci poparcie, ale nadal wygrywa

Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w niedzielę 5 lipca, na Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 47,2 proc. ankietowanych. Wynik ten daje prezydentowi Warszawy przewagę nad ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą, na którego swój głos chce oddać 45,9 proc. respondentów.

W stosunku do poprzedniego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla WP poparcie dla Rafała Trzaskowskiego spadło o 0,9 pkt proc., natomiast poparcie dla Andrzeja Dudy wzrosło o 0,3 pkt proc.

6,9 proc. respondentów nie podjęło jeszcze decyzji na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich. To właśnie o głosy tych wyborców toczy się obecnie najbardziej zaciekła walka.

Cały sondaż znajduje się na portalu wp.pl