Premier Donald Tusk, w ostatnim dniu kampanii wyborczej, podkreślił, że najważniejsze jest to, by Polskę uchronić od "zapaści politycznej, gospodarczej i finansowej". Zaznaczył, że koalicja PO-PSL przetrwała cztery lata bez żadnego konfliktu.

Tusk mówił na konferencji prasowej na Stadionie Narodowym, że "po raz pierwszy w historii, partia, która przez cztery lata rządziła, ma realną szansę kontynuować swoją pracę". Lider PO podkreślił, że bardzo mu zależy, żeby w tych ostatnich godzinach przekonać Polaków, iż warto razem dokończyć te wielkie dzieła, które zostały rozpoczęte.

W ocenie szefa rządu, wymaga to kooperacji, zgody i możliwej jedności.

Sądzę, że daliśmy przez te cztery lata dowody, że jesteśmy w stanie współpracować. Ta koalicja jako pierwsza w historii przetrwała cztery lata bez żadnego konfliktu, jesteśmy ludźmi zgody i to chyba dzisiaj najważniejsze - podkreślił Tusk.

Natomiast podczas spotkania z młodymi piłkarzami, którzy biorą udział w finale "Orlika" premier podkreślał, iż chciałby, żeby Polska w przyszłości była tak nowoczesna jak Stadion Narodowy.