Kolejne utrudnienia drogowe na trasie numer 1 w Częstochowie. To droga łącząca Śląsk z Warszawą i Pomorzem. Dziś rusza tam przebudowa skrzyżowania tras numer 1 i 46. Inwestycja ma kosztować prawie 83 miliony złotych. Ale to oznacza też kłopoty dla kierowców, którzy np. w czasie wakacji wybierają się nad morze.

Kłopotów należy się spodziewać co najmniej przez cały najbliższy rok. Planowane zakończenie inwestycji to 2014 rok. To największa inwestycja drogowa w Częstochowie. W tym miejscu powstanie m.in. bezkolizyjny węzeł drogowy z wiaduktem. Ułatwiony tym samym ma być przejazd tranzytowy przez Częstochowę na trasie Śląsk-Warszawa, ale też i tranzyt w kierunku Opola.

Większość z prawie 83 milionów złotych przeznaczonych na budowę tego drogowego węzła pochodzi z funduszy unijnych, bo to także droga o znaczeniu międzynarodowym. Budowa nie powinna zablokować ruchu, ale utrudnienia są nieuniknione, zwłaszcza że w pobliżu tego miejsca także trwa remont krajowej "1". Stąd ostrzeżenie zarówno dla kierowców jadących tranzytem przez Częstochowę, ale też i dla tych, którzy zmierzają na Jasną Górę.

Przebudowywane skrzyżowanie to miejsce o dużym natężeniu ruchu. Szacuje się, że dziennie we wszystkich kierunkach przejeżdża tam około 45 tysięcy samochodów.